TURBULANS GECICIDIR

Thursday May 28th, 2020

Share

TÜRBÜLANS GEÇİCİDİR
Son yıllarda sıklıkla uçak yolculuğu yapmaktayız.
Bir çok defa uçak türbülansa girmistir. Türbülans anında dünyanın sonu gelmiş gibi panikleyenlerde oluyor, sükûnet ve olgunlukla geçmesini bekleyenlerde oluyor. Çünkü herkes biliyor ki, birazdan geçecek ve normal yolculuk devam edecek.
Zaten türbülans toplam yolculuğun çok çok küçük bir kesitidir. Tekerler yere değer , alkışlar çalınır, sevilenlere, tatil noktalarına ulaşılır.
Başlıkta da anlaşıldığı gibi COVID-19 geçicidir.

Vücud hasta ve stresli iken anormal tavırlar takınır. O yüzden, hasta olmadan önce vücud hazırlanmalıdır .
Mide meyve, sebze, vitamin, protein, bol sıvı ile beslenirken, ayni şekilde beyine giden otobanlar: ağız, göz, kulaklardanda değerli "besinler" gönderilmelidir. Ağızdan bol oksijen alınmalı, Kulaklar TV haberlerine kapatılmalıdır. Onun yerine güvenilen kaynaktan günde 5 dakika haber yeterlidir. Muzik, aile sohbetleri, nükte, vb değerli sesler lazımdır. Gözler içinde korku, dehşet görüntüleri yerine tabiat, sanat, komedi türü görsellere yönelinmelidir .
Akıl ve mide doğru beslenirse, baş etmeyecegi virüs yoktur.

Ne kafaya takılırsa , o akılda abartılıp gözde büyütülür. Eger problemlere yoğunlaşılırsa, problemler gözde büyür. Iyi şeyler takip edilirse iyi şeyler etrafa bulaşıcı birşekilde yayılır.
Zor bir süreçten geçildiği herkesin Kabul ettiği bir gerçekliktir.

Ama bu süreç geçicidir.

Bu "turbulanstan" dolayi 5 yıldaki teknolojik gelişmeler 5 aya sığdırılıyor. 5 yılda aileye ayrılmayan vakit 5 haftada ayrılıyor, hoş güzel aile hatıraları albümlerde yerini alıyor.

Etrafimdaki insanların ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılı günler geçirdiğini görüyor , yapabildigim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum.

Mesleğimi yapamıyorum diye bir köşede gizlenmiyorum. Telefon, internetden bilgi, yardım ederek. Kordonasyonlar yaparak görünür olmaya çalışıyorum. Hergün burdayım ve elimden geleni yapacağım.

Tek önceliğim insanların sağlıģıdır. Ekonomik dogrularida paylaşıyorum.

Hayat muhteşem bir yolculuk ise, Covid-19 geçici bir türbülanstır.

Düzenimizi , mutlulugumuzu bozamaz.
Daha güçlü ve daha gelişmiş olarak çıkacağız. #evdekal #seyfitomar

Not:
234 turbulence accidents occurred from 1980 to 2008 resulting in 298 serious injuries and three fatalities.